نجات

نجات

تجربه من در ترک ترامادول

قبل از هرچیزی باید بدونین ترک اعتیاد با قطع مصرف فرق میکنه شما فقط با قطع مصرف ، مواد مخدر رو نمیتونین بزارین کنار همانطور که صده ها بار خودم قطع مصرف کردم و دوباره شروع کردم به مصرف قرص ترامادول، دلیلش این بود که فکر میکردم همین که قطع مصرف کنم ترک کردم باید بدونید که فقط 3 در صد بدن انسان در گیر مصرف مواد مخدر میشه و 97 درصد در گیری روحی و روانی است.


در یک جمله باید افکارتون رو نسبت به اعتیاد تغییر بدین که نهایتا رفتارتون تغییر کند.
قدم بعدی اینه که از یه جایی کمک یگیرید چون اعتیاد یه عادت فوق العاده در شما ایجاد کرده که به تنهایی نمیتونید از دستش خلاص بشید برای همین نیاز به کمک دارین به عنوان نمو نه من از انجمن معتادین گمنام ان ای کمک گرفتم. اونجا بود که در من یه باور شکل گرفت وقتی افرادی رو دیدم که پاک هستن من هم به این باور رسیدم که میتونم پاک زندگی کنم. مطمئن هستم که شما هم به چنین باوری نیاز پیدا خواهید کرد.


همین باور به من کمک کرد که سخترین روزها وشبهایی سم زدایی رو تحمل کنم. هروقت کم می آوردم بچه های انجمن به من امید میدادن و میگفتن ادامه بده تسلیم نشو یه روز میرسه که به این روزهای سخت و درد آورافتخار میکنی. وقتی میگم روزهای سخت و درد آور فقط کسایی درک میکنن که مصرف طولانی داشتن مخصوصا مصرف کننده های قرص ترامادول.
یادمه اون روزها چهل و دو شب و روز نخوابیدم فقط هر چهل و هشت ساعت دو ساعت بصورت نشسته چرت میزدم هرشب دستها وپاهای خودم رو با آب یخ میشستم واقعا سخت بود ولی تونستم بزارم کنار واقعا اون روزها رسید که به خودم افتخار میکنم که هیولایی به اسم اعتیاد رو شکست دادم.


قدم بعدی اینه که دلیل مصرفتون رو ریشه یابی کنین برای چی مصرف میکنین آیا بخاطر اینه که حسی خوبی بهتون میده یا بخاطر انرژی که به شما میده مصرف میکنین یا بخاطر مشکلات جنسیتون، دلیل هرچی که است این دلیل رو پیداکنین و جایگزین سالمی براش در نظر یگیرین تا زمانی که دلیل اصلی مشکل حل نشه مطمئمن باشین که وسوسه مصرف دست از سرتون بر نخواهد داشت و متاسفانه باید بگم دوباره مصرف میکنید.این همون چیزی است معتادهای زیادی بعد از چندین سال ترک اعتیاد دوباره مصرف میکنند چون هنوز اون خلا پر نشده و مشکل اصلی و دلیل وسوسه ها هنوز سر جاشه.


عادتهای جدیدی برای خودتون به وجود بیارین مثلا من خودم برای داشتن حس خوب ورزش بدنسازی رو جایگزین کردم حسی که بعد از ورزش دارم با هیچ چیزی عوضش نمیکنم. جالبه بدونید که ورزش و مواد مخدر هردو یه قسمت مغز رو تحریک میکنن لازم به گفتن نیست که چقدر ورزش برای انسان مفیده و مواد مخدر چقدر میتونه به انسان صدمه بزنه.


کار دیگه ای که من انجام میدم اینه که بی هدف زندگی نمیکنم برای زندگیم هدف دارم خودم رو سخت مشغول کار کردم و هروقت وسوسه سراغم بیاد به لذت مصرف ترامادول فکر نمیکنم بلکه به عواقب بعد مصرف فکر میکنم به زمانی فکر میکنم که در بیمارستان بستری بودم به دردها و بیخوابهایی که کشیدم فکر میکنم ،به تشنجی فکر میکنم که باعث شد دندونم بشکنه به روزی که لکنت زبون گرفتم فکر میکنم به زمانی فکر میکنم که نمیدونستم شبه یا روزه، به افسردگیها دردها و رنجهایی فکر میکنم که تمومی نداشت به این فکر میکنم که اگر لطف خدا شامل حالم نمیشد الان بچه هام بدون پدر بزرگ میشدن.


این چیزها رو افرادی که مصرف نداشتن درک نیمکنن برای همین به سرزنش افراد معتاد میپردازین نمیدونن که اعتیاد یه بیماری در یک جمله یک معتاد مصرف میکنه که زندگی کنه، و زندگی میکنه که مصرف کنه. دوستان من با همین چند نکته ای که در بالا گفتم تونستم پاک بمونم مطمئن باشین که شما هم پاک میمونید که اگر مسئله رو همونطور که گفتم ریشه ای حل کنید وفقط به قطع مصرف اکتفا نکنید و گرنه به هیچ جا نخواهید رسید حرفام رو با این جمله از کتاب پایه تموم میکنم که میگه

اگر مواد مخدر رو ترک نکنیم همیشه عاقبتی چون زندان،تیمارستان و مرگ در انتظارمان است.

دوستان عضو کانال تلگرام ما بشید

 نظرات شما عزیزان:

نام :
آدرس ایمیل:
وب سایت/بلاگ :
متن پیام:
:) :( ;) :D
;)) :X :? :P
:* =(( :O };-
:B /:) =DD :S
-) :-(( :-| :-))
نظر خصوصی

 کد را وارد نمایید:

 

 

 

عکس شما

آپلود عکس دلخواه:

نویسنده: علی ׀ تاریخ: دو شنبه 12 اسفند 1398برچسب:ترک اعتیاد, ترک ترامادول, روش ترک ترامادول , روش ترک اعتیاد به ترامادول , درمان ترامادول,درمان اعتیاد به ترامادول, تجربه من در ترک ترامادول, روش آسان ترک ترامادول, ترک بدون درد ترامادول, قرص ترامادول, ׀ موضوع: <-CategoryName-> ׀

CopyRight| 2009 , alizk7.LoxBlog.Com , All Rights Reserved
Powered By LoxBlog.Com | Template By:
NazTarin.Com